HNL: Šibenik bolji od Lokomotive…

U prvom susretu trećeg kola Prve HNL Šibenik je na stadionu Šubićevac pobijedio Lokomotivu sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Bila je to dramatična utakmica u kojoj je Šibenik vodio 2-0, Lokomotiva je smanjila, a potom u devetoj minuti nadoknade izjednačila. Međutim, pogodak je poništen nakon “asistencije” VAR-a.

Šibenik je sezonu otvorio domaćim porazom od Rijeke (0-1), a potom je remizirao kod Gorice (0-0), dok je Lokomotiva u prvom kolu tek u samoj završnici izgubila od Dinama, a potom porazila Osijek.

Domaćin je poveo u 38. minuti golom Duje Čopa nakon ubačaja iz auta. Mina je ubacio rukom u kazneni prostor, Mislav Matić je prenio loptu, a Čop zabio za 1-0. U 74. minuti Čop je asistirao Bernardu Matić za 2-0. Tračak nade “lokosima” donio je Sandro Kulenović iz kaznenog udarca u 80. minuti. Mislav Matić je igrao rukom, a Bebek je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.

U “ludoj” završnici Lokomotiva je u devetoj minuta nadoknade zabila za 2-2, međutim pogodak Indrita Tucija je poništen nakon pregleda snimke.