HOĆE LI UEFA UOPĆE REAGIRATI? Pogledajte što su navijači Zvezde poručili Hajduku i Splićanima!

Crvena Zvezda izgubila je 1:2 od Benfice u prvom kolu Lige prvaka na Marakani. Portugalci su se pokazali kao preveliki zalogaj za srpskog prvaka.

Portugalci su poveli golom Turčina Kerema Akturkoglua u 9. minuti susreta, a pobjedu su potvrdili golom njegova sunarodnjaka Orkuna Kokcua u 29. minuti. Jedino gol za domaćine zabio je Milson četiri minute prije kraja.

Prije i tijekom utakmice srpskog i portugalskog velikana puno se pričalo, a i pjevalo, o navijačima Hajduka. Razlog je što je Torcida pobratimljena s No Name Boysima, navijačima Benfice. Pripadnici ove dvije navijačke skupine prate jedni druge po Europi. Tako su pripadnici NNB-a bili prošlog vikenda na Maksimiru s Torcidom te razvili svoje transparente.

Zato se očekivalo da im Torcida uzvrati tako što će s njima biti na jučerašnjoj utakmici Lige prvaka u Beogradu. No, srbijanski MUP objavio je kako na tribinu za gostujuće navijače neće biti omogućen ulazak državljanima Hrvatske niti će biti dozvoljeno unošenje simbola Hajduka, Torcide i Hrvatske.

Znajući, naravno, za bliskost navijača Benfice i Hajduka, Delije su na utakmici protiv Benfice pjevali morbidne prijetnje i rugalice: n”Mrzim Hajduk i Torcidu, mrzim tebe, Marjane, i sa sjekirom u ruci poklat ću sve Splićane.”

Zatim je krenulo:n”Hamburger, čizburger, kečap i pomfrit, mi imamo McDonald’s, a nema ga Split.”

Druga pjesma potječe iz zadnjih sezona jugoslavenskog prvenstva, kada su se Beograđani dičili što jedini u državi imaju poslovnicu spomenutog lanca brze hrane.