HRT-OV STRUČNJAK PRESUDIO: Evo kako Strahonja komentira jedanaesterac dosuđen za Dinamo protiv Istre!

Dinamo je u subotu na maksimirskom travnjaku dočekao goste iz Istre. Nakon minimalne Dinamove pobjede, javnost je podijeljena dosuđenim jedanaestercem.

Strahonja objasnio

Dinamo je s minimalnih 1-0 savladao goste iz Istre, u subotu, na domaćem terenu. Zagrebački je klub do pobjede došao u 86. minuti, pogotkom Brune Petkovića iz jedanaesterca.

Nakon utakmice, dosta se polemike vodilo oko opravdanosti sučeve odluke da u ovako kasnoj fazi utakmice pokaže na bijelu točku. Navedenu utakmicu su prokomentirali stručni komentatori HRT-ove emisije Stadion.

„Dinamo je ušao s puno egoizma u utakmicu. Istra je došla tvrdo i dobro organizirano i s jasnom vizijom.“, kazao je Igor Cvitanović.

Što se tiče kasno dosuđenog jedanaesterca „Oko sokolovo“, Marijo Strahonja nema dvojbe:

„Ovo je kazneni udarac. Obrambeni igrač radi rotaciju i podlaktica mu se odvaja od tijela i onda ona dira loptu i to čini to kaznenim udarcem. Ista se situacija dogodila i u 16. minuti no sudac je nije dosudio. Obje situacije su jedanaesterci.“, zaključio je HRT-ov stručnjak.

NIKOLA JURČEVIĆ PRIHVATIO PONUDU: Prvi protivnik Hrvatske u kvalifikacijama za EURO ima novog izbornika!

SLUŽBENO: Zvijezda Premiershipa potpisala za Juventus i ušla u društvo najplaćenijih igrača svijeta!