HRVATI DRMAJU EUROPOM: Hajduk srušio Levski Sofiju, a Osijek razbio Luzern! Ejupi prekrasno zabio nakon asistencije iz auta!

Nastavljaju se spektakularne izvedbe naših klubova u Europi. Nakon Rijeke, večeras su na red stigli Hajduk i Osijek.

Hajduk teško protiv Bugara

Bijeli su odigrali jednu vrlo tešku utakmicu, a to smo i očekivali. Levski je pokazao kako nisu obična momčad iz Bugarske. Na terenu su izgledali dosta dobro te potvrdili da su težak protivnik.

Ipak, trenutak nepažnje kod gostiju dogodio se sredinom prvog poluvremena kad je Pirgov srušio Savvasa u 16-erci. Švedski sudac Mohammed Al-Hakim odmah je pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je bez problema realizirao Marko Futacs.

Bijeli su kasnije malo pali, ali Levski to nije znao iskoristiti. Pamtit će se odlična prilika Vlašića kad u 79. minuti prošao čak trojicu igrača, ali je pucao malo od stative.

Osijek fantastičan

Mnogi su tepali kako je švicarski Luzern veliki favorit protiv Osijeka. O kako su samo bili u krivu. Osijek je očitao pravu nogometnu lekciju gostima iz Švicarske te slavili 2:0 iako je rezultat mogao biti puno uvjerljiviji.

Za naš Osijek pogađali su Ejupi i Grezda. Posebno treba pohvaliti sjajan timski rad kod prvog pogotka. Naime, Petar Bočkaj je iz auta nabacio Ejupiju koji je prekrasno pogodio glavom za vodstvo.

Osječani su odigrali sjajnu partiju  te sada treba samo biti oprezan u uzvratnoj utakmici koja se igra za tjedan dana.

Za kraj samo bacite pogled na nevjerojatnu statistiku naših klubova nakon trećeg tjedna u Europi. Hrvatski klubovi su odigrali pet utakmica te su upisali pet pobjeda uz nevjerojatnu gol razliku 11:0. Hrvatski koeficijent je trenutno zbog toga na ugodnih 1.250. Maestralno, zar ne? Svaka čast…