HRVATI NAPRAVILI SHOW U ITALIJI: Dva gola Rebića, asistencija Pašalića

Hrvatski napadač Ante Rebić sjajno je krenuo u novu sezonu talijanskog nogometnog prvenstva, on je bio dvostruki strijelac za branitelja naslova Milan u 4-2 (2-2) domaćoj pobjedi protiv Udinesea u 1. kolu.

Oba pogotka Rebić je postigao nakon prizemnih ubacivanja suigrača u sredinu kaznenog prostora, u 15. je minuti iskoristio dodavanje Calabrije za gol kojim je doveo svoju momčad u vodstvo od 2-1, da bi 68. minuti odlično pratio prodor Brahima Diaza i sa šest metara zabio za konačnih 4-2. Nakon postignutog drugog gola Rebić je i zamijenjen u 71. minuti. Filip Benković ostao je na klupi Udinesea.

Inače, poveo je Udinese golom Becaa glavom nakon kornera već u 2. minuti, na 1-1 poravnao je Hernandez u 11. iz kaznenog udarca. Nakon što je Rebić zabio za preokret, Milan je bio u kontroli igre, ali u posljednjoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Masina je još jednim udarcem glavom opet vratio stvari na početak. No, u prvoj minuti nastavka Brahim Diaz je pogodio za 3-2, a Rebić je svojim drugim pogotkom riješio pitanje pobjednika.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić novu je sezonu u dresu Atalante započeo asistencijom za vodeći pogodak u 2-0 (1-0) pobjedi na gotovanju kod Sampdorije. Pašalić je u 26. minuti glavom spustio loptu Toloiju koji je iz velike blizine proslijedio loptu u mrežu. Konačni rezultat postavio je Lookman u petoj minuti sudačke nadoknade.