Hrvatski junak Švedske i prvi strijelac Lige prvaka: “Plačem. Ovo mi je vrhunac života..”

Antonio Mirko Čolak (27) igrao je odlično dvije i pol godine u Rijeci i bio je najbolji strijelac HNL-a 2019./2020. Hrvatski strijelac rođen u Njemačkoj nogomet života igra u švedskom Malmöu, u koji je došao prije pet mjeseci na posudbu iz PAOK-a.

U 21 utakmici za prvaka Švedske postigao je 13 golova. Čolak je posebno sjajno igrao u kvalifikacijama za Ligu prvaka, koje je Malmö trijumfalno okončao plasmanom u grupnu fazu tako što je na uzvratu play-offa kod Ludogoreca obranio pobjedu od dva gola prednosti. Šveđani su kod Bugara izgubili 2:1, ali i prošli dalje.

Malmö je plasmanom u skupinu LP-a na najteži način izborio igranje s najboljim europskim klubovima te oko 15 milijuna eura UEFA-inih premija. Zato što je za samo mjesec i pol odigrao maksimalna četiri pretkola ili osam utakmica kvalifikacija. Do grupne faze Lige prvaka došao je eliminiranjem Rige, Helsinkija, Rangersa i Ludogoreca, a Čolak je u tom maratonu propustio samo dvije minute. Nakon što je prvi put u karijeri izborio igranje u skupini Lige prvaka, Čolak je emotivno komentirao životnih uspjeh:

“Bilo je teško, ali nismo ni očekivali drugačije. Jako su nas pritisnuli od samog početka i poveli 1:0 već u desetoj minuti, ali uspjeli smo izjednačiti prije kraja poluvremena i to nam je prilično olakšalo prolazak. Nije lako probiti se do Lige prvaka, posebno ako poput nas krenete od prvog pretkola. Međutim, mi smo zasluženo uspjeli i prolazili od prvog do zadnjeg, četvrtog pretkola.

Ponosan sam, ovo je čudesno. Cijeli život čekao sam na ovaj trenutak. Ovo sam sanjao otkako sam bio dijete. Doživio sam vrhunac karijere. Ludo je, ovo govorim sa suzama u očima. Ne mogu opisati kako se osjećam, ovo je ostvarenje snova. Sada ćemo to proslaviti svi zajedno. Upravo to je naša glava snaga, zajedništvo i momčadski duh. Nema isticanja pojedinaca. Svi smo zajedno u svemu.”