Hrvatski napadač donio svom klubu naslov prvaka Indonezije poslije skoro 20 godina!

Iako se radi o nogometno egzotičnoj ligi i zemlji, valjalo bi zabilježiti ovaj podatak. 30-godišnji hrvatski napadač Marko Šimić donio je svom klubu Persiji Jakarta naslov prvaka Indonezije nakon čak 17 godina čekanja!

Pitanje pobjednika se rješavalo u posljednjem kolu, Jakarti je imala bod prednosti u odnosu na prvog pratitelja i trebala im je pobjeda protiv ekipe sa začelja, Mitre Kukar. Velika tri boda na radost čak 70 tisuća domaćih navijača, donio je upravo Šimić sa dva zgoditka.

Prvi je zabio iz najstrože kazne u 17. minuti koju je sam izborio, dok je u 59. minuti pogodio glavom za nedostižnih 2:0. Do kraja utakmice gosti su smanjili na konačnih 2:1.

Hrvatska špica bila je vrlo efikasna ove sezone, poentirao je 18 puta, čak pet golva Šimić je dao u zadnja četiri kola. Njegovom klubu ovo je tek drugi naslov, prvi su osvojili davne 2001. godine.

Sjajan je ovo poklon gradu i klubu koji ove godine slavi 90. godina postojanja. Inače, Marko je karijeru započeo u mlađim kategorijama Rijeke i Zagreba ali tamo nije pronašao svoju sreću, otisnuo se u Vijetnam i Maleziju, da bi se u konačnici skrasio u Indoneziji i tamo postao junak.