HRVATSKI NOGOMET OVO NE PAMTI: Evo što su Osječani najavili nakon sinoćnjeg dvoboja kod Rijeke…

Izgleda kako je nogometni sudac najteži posao u Lijepoj našoj. Uistinu vatrene scene vidjeli smo sinoć na polufinalnoj Kup utakmici između Rijeke i Osijeka. Od sjajnog nogometa pa sve do čudnih sudačkih odluka i nogometa na rubu regularnosti. A produžetak se dogodio na parkiralištu ispred svlačionica..

Podsjetimo, Osijek je imao sjajnih 2:0 nakon prvih 45 minuta i činilo se kako će Osječani opet biti u finalu nakon 2012. godine kada su u finalu izgubili od Dinama. Što se tiče povijesti, Osijek je ovaj trofej osvojio jednom. Bilo je to u sezoni 1998/99. kada su u finalu sredili Cibaliju. I onda su se vukli sudački repovi.

Rijeka nije napravila željeni pomak na početku drugog dijela ali goste je zeznuo drugi žuti karton 26-godišnjeg mađarskog veznjaka Laszloa Kleinheislera. Mađar je pocrvenio u 56. minuti, a Rijeka je smanjila rezultat preko Murića desetak minuta poslije. Samo osam minuta poslije novi show.

Glavni sudac utakmice, Igor Pajač, pokazao je na bijelu točku. Najstrožu kaznu uspješno je realizirao napadač Čolak. I onda u 86. minuti Sterling Yateke, mladi 20-godišnji ofenzivac koji je pristigao iz Austrije Beč postiže pobjednički pogodak. Rijeka je slavila, a Osječani nisu mogli vjerovati što se događa.

Osječani su itekako bijesni zbog nekoliko spornih odluka suca Igora Pajača za koje smatraju da su zapravo preokrenule tijek cijele utakmice. Prvo je svoj bijes izrazio trener Ivica Kulešević koji je rekao da ovako nešto nije moglo biti slučajno, a slučaj nam je prokomentirao i sportski direktor Osijeka Alen Petrović:

“Ovo je najveća krađa u mojoj karijeri. Rijeka nije postojala na terenu dok se sudac nije umiješao. Mi toliko ulažemo u klub, a onda se u polufinalu Kupa pred vrhom HNS-a ovako z**ebavaju s nama. Kakvi su to sudački levati.”, a dužan nije nije ostao ni Marin Skender, njegov pomoćnik: “Ovo nisu čista posla. Jović u VAR sobi, a Pajač na travnjaku. Sramota, skandal, izbacili su nas iz finala – rekao nam je nakon utakmice.”.

Neki domaći mediji prenijeli su kako iz Osijeka planiraju poduzeti legalne korake koji dosad nisu viđeni u pojedinačnom slučaju u hrvatskom nogometu. Dragi moji, vratio se hrvatski nogomet..

OČEKIVANE SCENE: OSJEČANI BIJESNI NAPUSTILI RUJEVICU, SUCA PAJAČA ZAŠTITARI ISPRATILI S TERENA…

POLUFINALE ZA ANALE: Ovo se dogodilo prvi puta u povijesti hrvatskog nogometa!