HRVOJE VEJIĆ OPET BRILJIRA: Evo što je bivši kapetan napisao o ekipi Hajduka…

46-godišnji Hrvoje Vejić, igračka legenda Hajduka, a sada klupski kroničar koji u posljednje vrijeme kritički komentira igre Hajduka i stanje u klubu, oglasio se povodom novog debakla Hajduka, domaćeg poraza od Dinama 0:1 za ispadanje u polufinalu SuperSport Hrvatskog kupa.

Sada na Dalmatinskom portalu piše: “Oba trenera su napravila par izmjena u odnosu na zadnju utakmicu, ali razlika je bila što je Karoglan koristio iste taktičke postavke, koje već duže vrijeme ne funkcioniraju, dok je Jakirović kompletno promijenio taktiku, iznenadio i savršeno pogodio.

Već u 15. minuti gubimo, opet plod Jakirovićeve dobre ideje. Kulenovića je poslao kako bi vezivao Hajdukove stopere i oslobodio Petkoviću da se uvlači u prostor između zadnje i vezne linije, gdje je najopasniji. U situaciji kod gola ostaje na 18 metara od gola jedan na jedan s Benrahouom, zašto je Benrahou tu u toj situaciji nije mi jasno jer nema šanse da zaustavi Petkovića, slijedi udarac, na odbijanac kasnimo kako smo i kasnili cijelu utakmicu i Kulenović zabija. Do poluvremena gledamo horor. Trebali smo primiti pet komada, spašavao nas je Lučić koji je zamijenio ozlijeđenog Lovru vrlo rano.

U 96. minuti Sigur pogađa gredu, bilo bi sjajno da je pogodio gol, ali nije, nismo ni zaslužili, iskreno. I to je to. Sezona koja je trebala biti ta, ispala je horor. Ovo definitivno boli. Mislim da samo Hajduk može prosuti nešto što gradi godinama u par tjedana. Također, sad mi je jako žao što sam kritizirao Leku, sad je jasno koliko sam bio u krivu – isprika, Ivane. Za kraj, šta ćemo, šalimo se na svoj račun, ispali smo iz kupa, ali se zato okrećemo prvenstvu. Odoh se objesit.”

Vejić je za Hajduk igrao kao branič sedam godina u dva mandata i skupio 205 nastupa i 19 golova. Jedan je od najtrofejnijih igrača kluba od sredine 90-ih jer je s Hajdukom osvojio po dva prvenstva i Kupa. Kao kapetan je vodio Bile do posljednjeg naslova prvaka 2005.