I DALJE JE OGORČEN: Maurizio Sarri bez dlake na jeziku opleo po Juventusu!

Novi trener Lazia, za SportItalia je odradio veliki intervju. Osim aktualnih tema, dotaknuo se svoje naslavno završene suradnje s Juventusom.

I dalje je ogorčen…

Nakon devet uzastopnih titula, Juventus je ostao u sezoni 2020./2021. bez Scudetta. Sezonu su završili na skromnom četvrtom mjestu, izborivši Ligu prvaka tek zahvaljujući nevjerojatnom kiksu Napolija.

Trener s kojim je Juve prošle sezone osvojio naslov prvaka Italije, Maurizio Sarri, odnedavno je na čelu Lazija. Podsjetimo, Sarri je usprkos osvojenom Scudettu prošlo ljeto dobio otkaz u torinskom klubu, a presudio mu je poraz od Lyona u osmini finala Lige prvaka. Usprkos tome,  Sarri je ostao pod ugovorom sa Starom damom do lipnja 2021., kada je Juve aktivirao klauzulu od 2 milijuna eura za otkazivanje trenerovog ugovora godinu dana prije isteka.

Nakon deset mjeseci, Sarri i dalje smatra kako mu je nanesena velika nepravda. Kažnjen je za kiks u Ligi prvaka, dok je uspjeh u nacionalnom prvenstvu zanemaren.

„Osvojili smo taj Scudetto i nikoga nije bilo briga. Kao da se podrazumijevalo da Juventus osvaja Scudetto svake godine. Nismo slavili, nismo imali ni zajedničku večeru. Igrači su odvojeno večerali i svako je otišao svojim putem. Ove sezone Juventus je bio četvrti i vidjeli ste kakvo su slavlje organizirali!? Kao da je to uspjeh! To je smiješno.”, poručio je iskusni talijanski trener.