I TO SE DOGODILO: Rakitić prvi put u karijeri dobio izravni crveni karton

Nekadašnji hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zaradio je izravan crveni karton, a njegova Sevilla je pred svojim navijačima poražen sa 2-1 (2-1) od Real Sociedada u dvoboju 14. kola španjolskog prvenstva.

Rakitić je isključen u 28. minuti, iako mu je sudac Carlos del Cerro inicijalno pokazao žuti karton. No, na intervenciju VAR-a i nakon pregleda snimke, glavni sudac je uočio Rakitićevo neoprezno gaženje suparnikovog gležnja pri čemu je Braisu Mendezu čak izuo i kopačku.

Samo šest minuta poslije Sevilla je ostala sa devetoricom na terenu, kad je, opet uz pomoć VAR-a, isključen branič Tanguy Nianzou, također zbog neopreznog starta potplatom na suparnikovu potkoljenicu.

Gosti su već od 20. minute bili u prednosti pogotkom Alexandera Sorlotha, a s dva igrača više su došli i do drugog pogotka, kad je u 36. minuti Brais Mendez svladao domaćeg vratara Bona.

Unatoč brojčanoj inferornosti, Sevilla je do poluvremena uspjela smanjiti zaostatak. Rafa Mir je u 44. minuti nadvisio čuvare i pogodio glavom za 1-2.