Idući protivnik Hrvatske izgubio od Katara…

Engleski nogometaši pobijedili su Švicarsku 2:1 u pripremnom susretu na Wembleyju, dok je Bugarska, sljedeći protivnik Hrvatske u Dohi, izgubila od Katara 2:1.

Englezi su do pobjede došli preokretom nakon što je Embolo u 22. minuti na dodavanje Shaqirija doveo Švicarce u vodstvo. U nadoknadi prvog dijela poravnao je Luke Shaw, da bi u 78. minuti Harry Kane iz penala donio pobjedu Gordom Albionu.

Domaćin SP-a Katar je u Dohi poveo golom Atifa iz penala u 27. minuti, a za Bugare je izjednačio Despodov u 60. minuti. Azijcima je trijumf donio Khoukhija u 75. minuti. Hrvatska s Bugarskom igra u utorak.

Bez Kevina de Bruynea Belgija je odigrala 2:2 kod Irske u Dublinu. Belgijci nisu uspjeli pobijediti iako su dvaput vodili golovima Michyja Batshuayija (12) i Hansa Vanakena (58), no uporni Irci izbjegli su poraz golovima Chiedozieja Ogbenea (36) i Alana Brownea (85). Belgija u utorak igra protiv Burkine Faso.

U Tampereu su Finska i Island odigrali 1:1. Domaći su poveli preko Pukkija (12), a za Island je izjednačio Birkir Bjarnason (38). U Bahreinu je Bjelorusija s 3:0 svladala Indiju, koju vodi Igor Štimac.

KAKVA BOMBETINA: DINAMO U SVOJE REDOVE DOVODI HRVATSKOG REPREZENTATIVCA?