IMAMO EUROPSKI DINAMO: Pogledajte što je danas objavila UEFA!

Dinamo Zagreb ipak nije uspio slomiti talijanskog velikana AC Milana. Aktualni talijanski prvaci slavili su u susretu drugog kola Lige prvaka 3:1 i tako preuzeli vodeću poziciju u skupini E.

Međutim, može se reći kako su izabranici Ante Čačića pošteno namučili igrače Milana. Oršić i društvo dobro su zabrinuli fanove Milana nakon što je Dinamo smanjio rezultat u 56. minuti, ali konačnih 3:1 postavio je Pobega.

A gol koji je postigao Mislav Oršić jedan je od četiri gola koje je UEFA stavila u svoju ponudu za najbolji pogodak u 2. kolu Lige prvaka. Oršić je zabio nakon sjajne akcije s Brunom Petkovićem i tako nastavio niz utakmica u kojima je bio strijelac. Zabio je u posljednje četiri u kojima je nastupio, a u zadnjih osam utakmica postigao osam golova.

U konkurenciji za najljepši gol kola su i majstorija Arthura Gomesa u pobjedi 2:0 Sportinga protiv Tottenhama te oba gola kojima je Manchester City preokrenuo protiv Borussije Dortmund i slavio 2:1. Prvi od njih je s više od 20 metara udaljenosti od gola domaćina postigao John Stones u 80. minuti, a drugi je bio bravura u kombinaciji asistenta Cancela i strijelca Erlinga Haalanda.

Koliko je UEFA oduševljena Oršićevim golom i Petkovićevom asistencijom najbolje govori činjenica da je upravo ovaj pogodak i danas objavila na svom Twitter profilu, a u nešto manje od dva sata sakupio je preko 2500 lajkova. UEFA je u opis stavila imena igrača Dinama uz emotikone vatre i lopte.