IMAMO VIDEO GODINE: Pogledajte kako Bjelica prevodi Xabiju Alonsu i oduševljava prisutne!

Bayer Leverkusen došao je do važne pobjede 0:1 kod Union Berlina. S obzirom da je Bayern izgubio kod Heidenheima, ‘Farmaceuti’ su na korak do povijesne titule.

Domaći sastav kojeg vodi hrvatski strateg Nenad Bjelica dobro se držao velikim dijelom prvog poluvremena, a onda je Union Berlin sve prosuo u završnici prvih 45 minuta. Prvo je u trećoj minuti nadoknade Gosens zaradio drugi žuti karton, dok je u osmoj minuti nadoknade dosuđen jedanaesterac za Bayer kojeg je Wirtz pretvorio u 1:0.

U nastavku je klub iz Leverkusena umrtvio igru, čuvao je gol prednosti te je došao u situaciju da već u idućem kolu matematički osigura naslov prvaka. Trenutačno Bayer ima čak 16 bodova više od drugoplasiranog Bayerna.

Nakon utakmice dogodila se jedna zanimljiva situacija. Naime, Xabi Alonso nije baš vješt s njemačkim jezikom pa je na pitanje odgovarao na španjolskom. Bjelica se nakon toga sam ponudio i preveo Nijemcima sve što je Alonso pričao.