ITALIJA SERIE A: Milan se vratio na vrh

Nogometaši Milana napravili su veliki korak ka osvajanju naslova prvaka Italije, 19. u klupskoj povijesti, a prvog nakon 2011. godine, 3-1 (1-1) gostujućom pobjedom protiv Verone u susretu 36. kola.

Momčad koju vodi Igor Tudor povela je preko svog kapetana Faraonija u 38. minuti koji je u letu glavom dočekao ubačaj Lazovića, ali Milan je uspio poravnati u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Rafael Leao sjajno prošao po lijevoj stani, a Tonali iz neposredne blizine skrenuo loptu u mrežu.

Isti igrači bili su zaslužni i za drugi gol Milana u 49. minuti, ponovno je Leao projurio po lijevoj strani, a Tonali s dva metra “pospremio” loptu u mrežu. Zanimljivo, Tonali koji je standarni član udarne postave Milana u prva 33 kola postigao je samo dva gola, da bi prije dva tjedna postigao pobjednički gol protiv Lazija u Rimu, a u nedjelju je bio strijelac dva ključna pogotka u Veroni.

Konačni rezultat postavio je Florenzi preciznim udarcem sa 15-ak metara u 86. minuti.

Vodeći Milan dva kola prije kraja prvenstva ima 80 bodova, dva više od drugog Intera, te će mu za osvajanje naslova biti dovoljna četiri boda iz dvoboja protiv Atalante i Sassuola koji su mu preostali jer ima bolji međusobni omjer protiv Intera pa bi završio na vrhu ljestvice u slučaju da ova dva kluba osvoje istđi broj bodova na kraju. Verona je ostala deveta sa 52 boda.

Ante Rebić ušao je u igru za Milan u 63. minuti, dok je Boško Šutalo igrao za Veronu od 79. minute.