ITALIJA SERIE A: Pogodak Pašalića u pobjedi Atalante

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić bio je strijelac prvog pogotka u 3-1 (1-0) gostujućoj pobjedi Atalante protiv Venezije u susretu 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pašalić je doveo svoju momčad u vodstvo u 44. minuti nakon što se lopta od grede odbila njemu na glavu. prethodno je Muriel prošao po lijevoj strani te je želio ubaciti za Pašalića koji se nalazio na četiri metra od gola, taj ubačaj blokirao je domaći branič, lopta se odbila do grede, a onda ipak stigla gdje je bila i namijenjena, ondosno na glavu našeg igrača.

Bio je to 10. prvenstveni pogodak Pašalića u Serie A ove sezone, a zanimljivo je kako on ne bi bio priznat da nije bilo bloka domaćeg stopera. Naime, prilikom Murielova ubačaja Pašalić se nalazio u zaleđu, no kako se lopta odbila od gredesuci su procijenili kako se radi o novoj akciji i priznali zgoditak.

Odmah početkom nastavka Zapata je u 47. minuti povisio na 2-0 na asistenciju Muriela, da bi Muriel u 61. minuti povisio na 3-0. Poraz domaćih ublažio je Črnigol u 81. minuti.

Pašalić je igrao za Atalantu, koja je osma sa 54 boda, do 77. minute. Venezia je sotala pretposljednja, 19. sa 22 boda, koliko imaju i 18. Genoa te 20. Salernitana, dok joj 17. Cagliari, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, bježi šest bodova.