JAKO LOŠI GUBITNICI: Pogledajte što je Jude Bellingham jučer napravio nakon poraza u finalu!

Španjolska je u finalu Europskog prvenstva svladala Englesku 2:1 te tako došla do četvrtog naslova na Euru. S druge pak strane Englezi će još malo pričekati na prvu titulu.

Strijelci za Furiju su bili Nico Williams u 47. i Mikel Oyarzabal u 87. minuti. Za Englesku je zabio Cole Palmer u 73. minuti.

Veliko je to razočaranje za Englesku, koja je poražena u drugom finalu Eura zaredom. Prije tri godine na domaćem terenu, u finalu odigranom na londonskom Wembleyju, od njih je bila bolja Italija nakon izvođenja jedanaesteraca. Engleska tako ostaje na jednom osvojenom velikom natjecanju iz 1966. godine, kada su postali svjetski prvaci na domaćem tlu.

Veznjak Real Madrida, službeno najbolji igrač La Lige i jedan od favorita za osvajanje Zlatne lopte – Jude Bellingham (21) – iza sebe ima fantastičnu sezonu u kojoj je s Kraljevskim klubom osvojio španjolsko prvenstvo i superkup te dakako Ligu prvaka. Bio je ključan igrač Engleske na Euru, gdje se najviše istaknuo pogotkom škaricama u 95. minuti osmine finala protiv Slovačke, kada je spasio svoju momčad od ranog ispadanja, a sinoć je bio asistent Palmeru za jedini pogodak Engleza.

Poraz u posljednjim minutama finala mu je očekivano teško pao, a svoj bijes je nakon kraja utakmice iskalio na prijenosnom hladnjaku pored klupe, nakon čega je sjeo i čekao dodjelu medalje, koju je nakon primanja brzo skinuo sa sebe razočaran porazom. Kada se smirio, nakon utakmice je izjavio:

“Izgubiti na ovakav način stvarno je okrutno. Opet, vjerojatno nismo odigrali svoju najbolju utakmicu, ali definitivno je bilo nekoliko dobrih trenutaka i osjećali smo se kao da smo se vratili u igru, a onda smo bili pomalo šokirani kasnim golom… Srceparajuće je. Nismo željeli ništa više nego ispisati povijest i učiniti narod Engleske ponosnim, ali nismo uspjeli.”