JE LI OVO NAJODVRATNIJA KOREOGRAFIJA U POVIJESTI NOGOMETA? Pogledajte što su napravili navijači Zvezde!

Crvena Zvezda sinoć je u Salzburgu odigrala 2:2 čime je nakon remija bez golova u Beogradu izborila Ligu prvaka, prvi put nakon 1992. Za Crvenu zvezdu, koja je 1991. bila prvak Europe, ovo je prvi plasman u Ligu prvaka, dok je Salzburg sedmu sezonu u nizu zapeo u kvalifikacijama.

Austrijanci su posljednji put u elitnom natjecanju igrali u sezoni 1994./95. kada su osvojili treće mjesto u skupini iza Ajaxa i Milana. Od tada je Salzburg čak 13 puta zapeo u kvalifikacijama, pri čemu posljednjih sedam sezona zaredom.

Nakon sat vremena igre činilo se kako će Salzburg prekinuti crni niz jer je domaćin imao vodstvo 2:0, međutim niti to nije bilo dovoljno. Austrijski prvak je dominirao od prve minute, no gosti su se odlično branili do same završnice prvog dijela. Kada se već činilo kako će prvi dio završiti bez golova, Salzburg je poveo. Andreas Ulmer je ubacio s lijeve strane, a Munas Dabbur zabio za vodstvo. Na otvaranju drugog poluvremena domaćin je stigao i do drugog gola. Hannes Wolf je izborio kazneni udarac koji je Dabbur realizirao za 2:0. Međutim, gosti su se ekspresno vratili postigavši dva gola u razmaku od dvije minute, a oba gola zabio je El Fardou Ben Nabouhane (65, 66).

U nastavku susreta domaćin je jurio po pobjedu, ali nisu uspjeli i gosti iz Beograda izborili su plasman u LP.

Bivšeg prvaka Europe u Austriji je pratilo nekoliko tisuća navijača, Delije su izdominirale domaće navijače na tribinama u Salzburgu, a na jednom golemom transparentu na Zvezdinoj strani tribine bio je nacrtan bradati četnik koji kolje bika (simbol Salzburga) i peče ga na vatri. Video koreografije Delija možete pogledati OVDJE.

NAVIJAČI ODUŠEVLJENI: BAYERN MUNCHEN PREDSTAVIO REZERVNI DRES!