JE LI OVO OBRANA SEZONE? Pogledajte kako je Donnarumma spasio očajni Milan!

AC Milan je napokon došao do pobjede, i to nakon čak pet utakmica! Rossoneri su kod kuće svladali slabašni SPAL rezultatom 2:1.

Gosti iz Ferrare su poveli golom Petagne u 13. minuti, a u 16. minuti je izjednačio Castillejo. U 64. minuti Milan dolazi do konačnog preokreta, a zabio je Argentinac Higuain. Bio je to njegov prvi gol za Milan nakon čak 866 minuta! Navijači su uvjereni kako je Argentinac praktički samog sebe uništio s onim promašenim jedanaestercem protiv Juventusa te nekoliko minuta kasnije kobnim isključenjem. Gonzalo je tijekom proslave pogotka čak i zaplakao pa se navijači tako nadaju kako će opet biti onaj stari…

U 89. minuti drugi žuti karton dobio je Suso, a zatim su navijači Milana morali strepiti posljednjih 5-6 minuta. A posebno je veselo bilo u trećoj minuti sudačke nadoknade. Fares je nekako čudno zahvatio loptu ramenom, ali udarac je bio vrlo neugodan. No, Donnarumma je prekrasno obranio taj pokušaj i tako spasio Milan i Gattusa.

Rossoneri su ovom pobjedom skočili na peto mjesto, a zaostaju samo bod za mjestom koje vodi u Ligu prvaka.

Serie A je tako došla do 19. kola, u prijevodu polovice prvenstva. Iduće kolo na rasporedu je 19-20. siječnja iduće godine.