JE LI SE U ŠPANJOLSKOJ DOGODIO SKANDAL? Pogledajte nevjerojatan kraj utakmice Valencia – Real

U 27. kolu vidjeli smo fantastičnu utakmicu Valencije i Real Madrida koja je završila remijem 2:2. Valencia je vodila 2:0 golovima Huga Dura iz 27. i Romana Jaremčuka iz 30. minute, ali su se gosti vratili golovima Viniciusa Juniora u nadoknadi prvog poluvremena te u 76. minuti.

A u samom finišu utakmice vidjeli smo nevjerojatni događaj, i uistinu bizaran. Naime, duboko u sudačkoj nadoknadi Real je u uspio postići i treći gol, u tom trenutku vrijedan pobjede. Tako su mislili igrači Carla Ancelottija i mnogi na tribinama, ne i sudac utakmice Jesus Manzano, koji je odsvirao kraj susreta kad je lopta letjela prema nesuđenom junaku Judeu Bellinghamu.

Igrala se osma minuta sudačke nadoknade utakmice kad je Brahim Diaz poslao loptu s desne strane na vrh Valencijinog peterca. Bellingham je bio najviši u skoku i glavom je pogodio loptu koja je sekundu kasnije odsjela u mreži uz desnu vratnicu. Neki Valencijini igrači uhvatili su se za glavu i bili su u nevjerici nakon što su ispustili prednost od dva gola i upisali novi poraz.

Uslijedili su žustri protesti, vika i galama. Manzano je bio okružen Realovim igračima. Bellingham vikao i psovao: “To je jebeni gol! Lopta je bila u zraku, koji je ovo kurac?” Manzano je nakon toga engleskom reprezentativcu pokazao crveni karton.

Nakon utakmice nezadovoljstvo nije krio ni Carlo Ancelotti: “Bilo je to nešto bez presedana, ovo mi se još nikad nije dogodilo. Da je sudio kraj kad je vratar Valencije odbio loptu, onda bi bilo u redu, ali je pustio igru i mi smo onda došli u posjed. Smatram da je prekid utakmice u tom trenutku bio pogreška. Bellingham je rekao da je to bio jebeni pogodak, nije se tu radilo o uvredi.”

Za analizu utakmice Osijek – Dinamo kliknite OVDJE.