JE LI VRIJEME DA SE TO PROMIJENI? Ante Čačić otkrio čega se srami u Dinamu!

Nogometaši Dinama izborili su prolaz u grupnu fazu Lige prvaka nakon što u uzvratnoj utakmici doigravanja u produžetku na svom stadionu svladali Bodo/Glimt 4:1 i time nadoknadili poraz od 0:1 iz prve utakmice igrane u Norveškoj.

Ovo znači da će Dinamo osmi put u svojoj povijesti biti sudionik Lige prvaka, natjecanja u kojem je posljednji put nastupio u sezoni 2019./2020. Nikad nije prošao grupnu fazu.

Trener Dinamove momčadi Ante Čačić ponosan je zbog postignutog rezultata. Svoje je igrače pohvalio nakon utakmice, koju je nazvao herojskom, a konferenciju za medije nakon plasmana u najjače nogometno natjecanje u Europi iskoristio je i da ukaže na problem stadiona.

“Zahvaljujem igračima koji su me učinili najponosnijim čovjekom na svijetu jer rođeni sam Zagrepčanin, u dva pokušaja sam s Dinamom otišao u Ligu prvaka. Mislim da je to raritet. S klubom u koji me pokojni otac Šime doveo kad sam imao pet godina, 1958. godine, kad je Dinamo bio prvak. Silno sam ponosan na to”, rekao je pa dodao o utakmici:

“Teška utakmica za igrati, za voditi. Imali smo sjajno prvo poluvrijeme, sjajnog protivnika, koji je to pokazao u drugom poluvremenu. Trpjeli smo dosta u tom dijelu. Imali smo unutarnjih problema i morali smo raditi izmjene koje smo radili. Herojska borba naših igrača, vjerovali smo da možemo uspjeti. I uspjeli smo.

Stalno sam govorio, nismo odgađali utakmice, često smo rotirali i to smo naplatili. Svaki igrač je ulaskom s klupe dao svoj obol i učinio to da ćemo ovdje gledati Ligu prvaka. Trpjet ćemo, sigurno, ali najviše od svega ćemo se sramiti jer će ovdje dolaziti najeminentnije ekipe Europe na stadion koji zaista ne dolikuje ligi u kojoj ćemo se mi natjecati”, napomenuo je Čačić.