JEDNA OD NAJVEĆIH SENZACIJA U POVIJESTI: Engleski četvrtoligaš izbacio prvoligaša!

Stevenage, engleski četvrtoligaš, napravio je najveću senzaciju u 1/32 finala FA kupa. S 2:1 u gostima je slavio protiv Aston Ville, 11. momčadi Premier lige.

Villa je povela u 33. minuti pogotkom Morgana Sansona i izgledalo je da će bez ikakvih problema proći. Međutim, u zadnjih pet minuta došlo je do nevjerojatne drame.

Prvo je Leander Dendoncker skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton. Jamie Reid bio je precizan s bijele točke i izjednačio rezultat, a minutu kasnije Stevenage, drugoplasirana momčad četvrte lige, stigao je do povijesne pobjede.

Dean Campbell je na asistenciju Jakea Reevesa matirao Robina Olsena i izbacio Aston Villu iz natjecanja. Golovi su pali iz jedinih udaraca gostiju u okvir gola. Aston Villa je imala 78 posto posjeda lopte, 17 udaraca, ali i samo tri udarca u okvir.