JESTE LI ZNALI? Nisu Argentina i Brazil! Evo koja nacija ima najviše osvojenih Copa America!

Sinoć je završilo 46. izdanje Copa Americe, prvenstvo Južne Amerike. Nakon čak 12 godina trofej je uzeo veliki Brazil svladavši Peru 3:1. No, jeste li znali da Brazilci nisu najuspješniji u tom natjecanju kao što su mnogi uvjereni u to?

Brazil je poveo u 15. minuti preko Evertona, 23-godišnjeg ofenzivca iz Gremija kojem je to bio treći pogodak na Copa Americi. A pravi šok za domaćine dogodio se u 44. minuti kada je legendarni Paolo Guerrero realizirao udarac s bijele točke. No, taj šok kratko je trajao jer je Gabriel Jesus vratio vodstvo u trećoj minuti sudačke nadoknade, a potom je sudac odmah pokazato da se ide na odmor.

Glavni sudac utakmice odlučio je postati ‘faca’ tako što je u 70. minuti pokazao drugi žuti karton za Gabriela Jesusa. Mnogi su i ovdje ustvrdili kako je to pravi dokaz koliko je suđenje na Copi bilo očajno. No, Brazil je uspio u 90. minuti uspješno realizirati jedanaesterac za potvrdu pobjede od 3:1. Gol je postigao Richarlison, sjajni igrač iz Evertona koji je potom dobio žuti karton zbog burne proslave.

Brazil je tako došao do tek 9. naslova! Da, zvuči jako čudno, a još je čudnije da se ispred njih nalaze dvije uspješnije nacije. Naime, 14 osvojenih titula ima Argentina, ali posljednja je osvojena tek 1993. godine! Onda je u finalu svladan Meksiko, a junak finala bio je legendarni Gabriel Batistuta koji je postigao dva pogotka. A broj jedan na vječnoj tablici je Urugvaj!

Da, dobro ste pročitali. Urugvaj je osvojio čak 15 naslova Copa Americe, a posljednju titulu uzeli su 2011. godine na krilima Suareza i Forlana.

Inače, iduća Copa America igra se idućeg ljeta, a domaćini su Argentina i Kolumbija. Skupine su već određene, a sjevernu grupu čine: Brazil, Kolumbija (domaćin), Ekvador, Peru, Venezuela i gost (Australija ili Katar). Južnu grupu čine: Argentina, Bolivija, Čile, Paragvaj, Urugvaj i gost (Australija i Katar). Da, opet ćemo iduće godine vidjeti gostujuće reprezentacije na Copa Americi koje su mnogima pravi predmet sprdnje.

MA OVO JE GOTOVA PRIČA: JEDAN OD NAJVEĆIH KLUBOVA PONUDIO 40 MIL. EURA ZA OLMA!

TALIJANI TVRDE: Ovo je novi klub Mandžukića!