JOŠ MALO PA ŽDRIJEB: Ovi klubovi su jučer osigurali nokaut fazu Lige prvaka!

Večeras se igraju preostale utakmice Lige prvaka (Skupine A-D). Zanimljivo kako je nakon četvrtog kola samo jedna momčad osigurala nokaut fazu, a to je Barcelona. Španjolskom giganut jučer se pridružilo još sedam ekipa, a zanimljivo samo je jedna potvrdila prvo mjesto. To je Real Madrid.

U Skupini E sve su obavili Bayern Munchen i Ajax. Kovačeva momčad razmontirala je Benficu, koja će sreću potražiti u Europa ligi. Za nokaut fazu dobro se morao namučiti nizozemski Ajax koji je ostvario gostujuću pobjedu kod AEK Atene 0:2. Ovaj veliki gigant tako će zaigrati osminu finala nakon čak 12 godina! (2005/06 vs Inter). Bayern sada samo ne smije izgubiti u Amsterdamu u posljednjem kolu i imat će status nositelja u ždrijebu.

U idućoj skupini zanimljivo je da Manchester City nije uspio srediti Lyon u dvije utakmice. No, i bez toga su već osigurali prolazak dalje dok su zaista goleme šanse da će ostati prvi. Naime, City mora izgubiti kod kuće od Hoffenheima, a Lyon mora srušiti Šahtar u gostima što je zaista teško da će se dogoditi. Lyon samo ne smije izgubiti kod Šahtara i imaju osigurano mjesto među 16 najboljih.

U skupini G moglo je biti drugačije da je mladi turski igrač Under doveo Romu u vodstvo krajem prvog poluvremena. Ali europski prvak Real Madrid slavio je u Rimu i tako potvrdio prvo mjesto u toj skupini. Roma je također ostvarila prolazak dalje jer je Viktorija Plzen srušila CSKA usred Moskve.

Gotovo identična situacija dogodila se u skupini H. Nakon sučevog zvižduka nokaut fazu Lige prvaka osigurali su Juventus i Manchester United. Juve je srušio Valenciju dok je United preko Fellainija došao do pobjede u 90. minuti. ‘Stara dama’ ima blagu prednost što se tiče prvog mjesta jer idu u goste Young Boysima dok United ide kod Valencije.

Super Mario poentirao za prednost Stare dame protiv Valencije!