KAKAV CIRKUS: Sudac tražio Haalanda autogram pa dobio oštar komentar…

Manchester City pobijedio je sinoć Borussiju 2:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. Domaćini su poveli u 19. minuti golom Kevina De Bruynea, a Borussia je izjednačila preko Reusa šest minuta prije kraja. No, gosti nisu izdržali i Phil Foden je donio Cityju pobjedu u 90. minuti.

Borussia je bila drastično oštećena u 38. minuti kad joj je poništen gol Judea Bellinghama zbog nepostojećeg prekršaja na Edersonu. VAR se nije oglasio jer je sudac Ovidiu Hategan prekinuo akciju prije nego što je igrač Borussije ušetao s loptom u gol, a još je mladom Englezu dao i žuti karton.

Iako se suci nisu proslavili na utakmici jer su imali još nekoliko spornih odluka, Hateganov pomoćnik svejedno je odlučio zamoliti Erlinga Halanda za autogram nakon utakmice. Kamere BT Sporta snimile su ga u tunelu stadiona kako prilazi Norvežaninu i traži ga da mu se dvaput potpiše u mali sudački blokić.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KAKO JE SUDAC HALANDA ZATRAŽIO AUTOGRAM

Haland ga nije odbio, a na kraju je i zagrlio Rumunja, što nije najbolje leglo BT Sportovim stručnim komentatorima.

“Imali su jako tešku utakmicu i puno toga su loše napravili i ovo jednostavno ne izgleda dobro. Možeš biti obožavatelj, ali ne smiješ to raditi pred drugim igračima”, rekao je Owen Hargreaves, a bivši igrač Cityja Joleon Lescott je dodao:

“Nikad nije pravo vrijeme da sudac traži igrača autogram. Suci u tom trenutku ne izgledaju baš najbolje. To je bio djetinjasti potez.”