KAKAV ŠAMAR: Štimac doživio jedan od najtežih poraza u karijeri

Bivši hrvatski izbornik, Igor Štimac, i njegova Indija jako loše su se proveli u prijateljskom susreti protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Naime, izgubili su s teniskim rezultatom 0:6. Na poluvremenu je bilo donekle podnošljivih 2:0 za goste golovima Alija Ahmeda Mabkhouta koji je zabio u 12. minuti za vodstvo te 20 minuta kasnije iz penala.

Štimac je odmah reagirao s četiri izmjene do 59. minute nakon čega je UAE krenulo. Ahmed Mabkhout je zabio u 60., potom Al Hammadi četiri minute kasnije. Lima u 71. minuti zabija novi gol, a Tagliabue u 84. postavlja konačni rezultat.

Indija je u ovoj utakmici uputila tek jedan udarac prema golu protivnika. UAE je 19 puta šutirao prema golu Štimčeve reprezentacije.

Indija već deset utakmica ne zna za pobjedu. Posljednji put slavili su 1:0 protiv Tajlanda u Kings kupu 8. lipnja 2019. Štimac je izbornik Indije od 15. svibnja 2019. godine i ovo mu je bio najteži poraz na klupi te reprezentacije, prenosi index.hr.