KAKAV ŠOK NA POLJUDU: Pogledajte što Istra radi očajnom Hajduku!

U tijeku je važna utakmica 35. kola koja se igra na Poljudu između Hajduka i Istre. Domaćinu treba pobjeda ukoliko i dalje želi osvojiti toliko željenu titulu prvaka Hrvatske.

No, nakon prvih 45 minuta rezultat je 1:1. Istra je povela preko Abdallahi Mahmouda u 15. minuti nakon velike greške igrača Hajduka. Elez je na centru pokušao dodati loptu Ferru, no dodavanje je bilo preslabo i presjekao ga je Mahmoud. Istrina ‘jedanaestica’ sjurila se prema golu, pretrčala dobrih 40 metara pa neometano pogodila pored Kalinića.

I umjesto da Splićani brzo izjednače, u 30. minuti velika prilika za goste. Opet je Mahmoud zakuhao, ovoga puta odlično se probio po lijevoj strani pa prizemnim ubačajem na drugu stativu uposlio Hujbera. Istrin bočni driblingom se riješio suparnika pa odlično zapucao iz blizine, ali Kalinić je izvanrednom reakcijom odbio loptu u korner.

A u 41. minuti odlična prilika za Hajduk. Livaja je uposlio Ljubičića čiji pokušaj brani vratar Majkić. No, sudac je pokazao na bijelu točku da bi potom išao gledati VAR. I dalje nije jasno gdje je bio kontakt, no usporena snimka pokazala je očito više pa je sudac Lovrić ostao pri svojoj odluci.

Za dodatni show pobrinuo se Mahmoud koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade dobio drugi žuti karton.