KAKVA DRAMA U KVALIFIKACIJAMA: Bivši dinamovac uveo ovaj klub po prvi put u Ligu prvaka!

Večeras su odigran preostale uzvratne utakmice Play-offa Lige prvaka. Plasman u Ligu prvaka ostvarili su Dinamo Zagreb, Crvena zvezda, Slavia Prag i Slovan Bratislava.

A vrlo vatreno bilo je na dvoboju između Slovan Bratislave i danskog Midtjyllanda. Prvi dvoboj u Danskoj završio je remijem 1:1, a u uzvratu je slovački prvak ostvario pobjedu vrijednu povijesnog plasmana u Ligu prvaka.

Apsolutni junak slovačkog prvaka bio je 28-godišnji Marko Tolić, donedavni dinamovac koji je ovog ljeta i službeno postao član Slovana. Dečko iz Zagreba postigao je čak dva pogotka na susretu te je zasluženo ponio epitet igrača utakmice.

Slovan je poveo u 33. minuti preko Tolića, ali u 41. minuti rezultat izjednačava Aral Simsir. Stvari su krenule nizbrdo za domaćina kada je na samom početku drugog dijela za 1:2 zabio Franculino.

No, onda opet na scenu stupa upravo Tolić koji zabija za 2:2, a potom konačnih 3:2 postavlja 30-godišnji armenski veznjak Tigran Barsehgyan.