KAKVA IGRAČINA: Kevin De Bruyne odigrao savršenu utakmicu!

Manchester City svladao je u gostima Crystal Palace 2:4. Apsolutni igrač utakmice bio je Kevin De Bruyne koji je dobio savršenu ‘desetku’ na SofaScoreu.

Ovom pobjedom ‘Građani’ su se izjednačili na vrhu tablice sa Liverpoola pa tako zajedno imaju po 70 bodova, ali Redsi imaju utakmicu manje. A Palace je na savršen način otvorio današnju utakmicu s obzirom da su poveli već u trećoj minuti preko Mateta, ali u 13. minuti rezultat poravnava upravo De Bruyne.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, a onda smo vidjeli pravi show u drugom dijelu. Rico Lewis zabio je za 1:2 u 47. minuti. Uslijedio je pogodak Erlinga Haalanda u 66. minuti nakon lijepog proigravanja Grealisha za De Bruynea, a u 70. je bilo već 4-1 kada je De Bruyne dao svoj drugi na susretu. ‘Orlovi’ su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz, strijelac za konačnih 2-4 bio je Odsonne Edouard u 86. minuti.

Joško Gvardiol igrao je cijeli susret za ‘građane’ i zaradio žuti karton zbog oštrog prekršaja potkraj prvog poluvremena, Mateo Kovačić dobio je šansu u nastavku od 74. minute kada je zamijenio Rodrija.