KAKVA SENZACIJA: Belgija izgubila od reprezentacije koja nije na Svjetskom prvenstvu!

Belgija je kao posljednju provjeru odlučila odraditi protiv reprezentacije Egipta. No, brončani s prošlog Svjetskog prvenstva iznenađujuće su poraženi.

Ovaj ishod naročito je iznenađujuć ako u obzir uzmemo da je Belgija istrčala u najjačem sastavu izuzev Yourija Tielemansa koji je ušao u drugom dijelu i Romelua Lukakua koji je zbog ozljede zadnje lože i dalje upitan za utakmice grupne faze, uključujući susret s Hrvatskom.

Egipćani su poveli golom Mostafe Mohameda u 33. minuti. Napadač Nantesa zabio je golčinu iz voleja nakon greške Kevina De Bruynea. Na 2:0 povisio je igrač Trabzonspora Mahmoud Trezeguet, nakon sjajne dubinske lopte Mohameda Salaha.

Roberto Martinez napravio je nekoliko izmjena, nakon čega je u 76. minuti jedan od jokera s klupe ublažio poraz Belgijanaca. Dvadesetdvogodišnji napadač Lensa Lois Openda zabio je nakon asistencije Atleticovog bočnog igrača Yannicka Carrasca.