KAKVA SENZACIJA: U sudačkoj nadoknadi zabili za osminu finala Svjetskog prvenstva!

Danas se igraju preostale utakmice grupne faze Svjetskog prvenstva u skupinama G i H. A upravo u skupini H vidjeli smo pravu ludnicu!

Naime, Južna Koreja je napravila veliki preokret protiv favoriziranog Portugala te s pobjedom 2:1 ostvarila plasman među 16 najboljih. Pravi junak postao je Hee-Chan Hwang koji je zabio u 91. minuti za pobjedu.

U drugoj utakmici Urugvaj je svladao Ganu 2:0. Dvostruki strijelac bio je 28-godišnji veznjak brazilskog Flamenga, Giorgian de Arrascaeta. No, razloga za slavlje ipak nemaju.

Kao prvoplasirana ekipa dalje ide Portugal, a s drugog mjesta u nokaut-fazu prolazi Južna Koreja. Portugalci su već ranije bili sigurni putnici u osminu finala.

Najveći tragičar je Urugvaj koji je na početku dana imao samo bod iz prethodnih utakmica i pobjedom rezultatom 2:0 protiv Gane ekipa Diega Alonsa zamalo je otišla dalje. Međutim, Južna Koreja je u 91. minuti zabila za pobjedu protiv Portugala rezultatom 2:1 i tako zbog ukupno većeg broja golova otišla dalje.