KAKVA SRAMOTA: Ajax doživi jednu od najvećih blamaža u povijesti kluba!

Nizozemski velikan Ajax taman je donekle popravio situaciju u domaćem prvenstvu da bi danas doživjeli jednu od najvećih sramota u povijesti kluba.

Naime, ‘Kopljanici’ su danas eliminirani u šesnaestini finala domaćeg kupa od strane četvrtoligaša koji se zove USV Hercules! Bilo je 3:2 za niželigaša. Hercules je poveo s 2:0 golovima u 16. i 66. minuti, a oba je zabio 22-godišnji Tim Pieters, dijete amaterskog kluba koji je šokirao najtrofejniji klub u povijesti zemlje.

Bližio se kraj utakmice i Ajax je stigao do izjednačenja golom Briana Brobbeya u 83. i Chube Akpoma u 89. minuti. Činilo se kako četvrtoligaši ipak neće moći izdržati i kako je momentum na strani Ajaxa, kada je uslijedio novi šok.

U trećoj minuti sudačke nadoknade 25-godišnji stoper Mats Grotenbreg zabio je za 3:2 i najveću pobjedu u povijesti svog kluba osnovanog 1882. godine. Da bi senzacija bila veća, Hercules je trenutno u vrlo lošoj formi. Ekipa koju s klupe vodi René van der Kooij je u posljednjih sedam kola četvrte lige doživjela pet poraza. Hrvatski reprezentativac Josip Šutalo odigrao je cijelu utakmicu za Ajax.

Koliko je ovo zaista ludo možda najbolje svjedoči da je koeficijent na Hercules bio nestvarnih 50…