KAKVA UTAKMICA NA ANFIELDU: Sjajni Marcos Llorente bacio na koljena europskog prvaka i doveo Atletico na prag četvrtfinala!

Velika borba i drama se odvija na Anfieldu između Liverpoola i Atletico Madrida. Gosti su u Englesku stigli s prednosti od 1:0 iz prvog susreta na Wandi Metropolitano ali je nogometni svijet ocijenio europske prvake kao favorite u ovom dvoboju.

Sve je počelo odlično za Redse, igrala se 43. minuta kada je Gregorinio Wijnaldum pogotkom glavom donio prednost Kloppovim momcima. Mo Salah i ekipa imali su još pregršt dobrih prilika tijekom regularnih 90 minuta utakmice ali je Madriđane spašavao maestralni slovenski golman Jan Oblak.

I onda su stigli produžeci gdje se s dva pogotka ukazao mladi Marcos Llorente, pridošlica iz gradskog rivala Reala tijekom ljetnog prijelaznog toka. No, domaćin je prije toga došao do vodstva od 2:0 preko Roberta Firmina uz velikodušnu pomoć vratnice i sve se činilo savršeno za branitelje naslova.

No, onda je tragičar utakmice Adrian katastrofalno je ispucao jednu loptu u 97. minuti, Llorente je na asistenciju Felixa pospremio loptu u lijevi donji kut mreže. Liverpool je tada krenio na sve ili ništa i nisu pogodili s kockanjem. Mladi španjolski veznjak je u 105. minuti sjajnim i preciznim udarcem matirao Adriana kojem je zasmetao kapetan Henderson.

Trener Diego Simeone i klupa za pričuve uz erupciju oduševljenja su proslavili golove džokera s klupe koji je ušao u igru u 56. minuti umjesto Coste.