KAKVO IZNENAĐENJE: Europski prvak opet ne ide na Svjetsko prvenstvo!

Večeras su nastavljene europske kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru koje će se igrati krajem godine. Kao što već sigurno znate, za preostala tri mjesta bori se čak 11 ekipa. Rusija je zbog agresije na Ukrajinu izbačena iz ovih kvalifikacija.

Na prvom turniru u finale se plasirao Wales koji je na krilima fantastičnog Garetha Balea svladao Austriju 2:1. Upravo je igrač Real Madrida postigao dva pogotka za Velšane dok je Austrija imala autogol zahvaljujući Ben Daviesu. Drugi okršaj na ovom turniru, onaj između Škotske i Ukrajine, morao je biti odgođen zbog rata.

Na drugom turniru već je odavno poznato kako se Poljska bez borbe plasirala u finale jer je Rusija izbačena od strane UEFA-e i FIFA-e. Ruska sramotna agresija na Ukrajinu nikako se ne može tolerirati u normalnom svijetu pa su sada veliku kaznu osjetili ruski sportaši, a posebice se to odnosi na nogometaše. U drugoj utakmici Švedska i Češka su odigrali 0:0 pa će se igrati produžeci.

A na trećem turniru, definitivno najzvučnijem dogodila se velika senzacija. Naime, Sjeverna Makedonija je na gostovanju svladala Italiju 0:1, i to golom Aleksandra Trajkovskog u 93. minuti. Oni će u finalu igrati protiv Portugala koji je svladao Tursku 3:1. Zanimljivo, Turci su u 83. minuti imali udarac s bijele točke ali Burat Yilmaz to nije iskoristio.

Zvuči nevjerojatno, ali Talijani će po drugi put zaredom propustiti Svjetsko prvenstvo. A prošle godine su osvojili Europsko prvenstvo…