KAKVO IZNENAĐENJE: Evo tko je slavio protiv Engleske nakon 60 godina!

Nogometaši Mađarske slavili su u u 1. kolu Lige nacija u Budimpešti protiv Engleske s 1-0 pa su tako na početku ovog natjecanja izgubile sve četiri prvoplasirane ekipe sa Svjetskog prvenstva. U petak su poraženi Hrvatska, Francuska i Belgija.

Mađarima nitko nije davao šanse u “skupini smrti” s Engleskom, Njemačkom i Italijom, ali su na, zbog kazne UEFE, praznom Ferenc Puskas stadionu pokazali da će biti tvrd orah.

Gol iz penala u 64. minuti Dominika Szoboszlaija donio je Mađarskoj pobjedu (1-0), njihovu prvu nad Engleskom nakon čak 60 godina. Penal je dosudio portugalski sudac Dias nakon što je Zsolta Nagya faulirao Chelseajev branič Reece James , a ta odluka je doslovce razbjesnila engleske igrače.

Večeras u ovoj skupini igraju Italija – Njemačka.

Finska i BiH su u Ligi B u Helsinkiju odigrali 1-1, a gosti su se poraza spasili u sudačkoj nadoknadi. Teemu Pukki je iz penala u zadnjim sekundama prvog dijela donio vodstvo Finskoj, a u 93. minuti je na dodavanje Džeke zabio igrač belgijskoga Eupena Smail Prevljak. U ovoj skupini su još Rumunjska i Crna Gora.