Branimir Kalaica i Josip Brekalo srušili Poljsku! U utorak pada odluka o putniku na Euro u Gruziju

Susret su rano riješili golovima bivši dinamovci, danas u drugoj momčadi Benfice (Branimir Kalaica u petoj minuti) i Stuttgartu (Josip Brekalo u 13.), s tim da je Brekalo pogodio iz jedanaesterca koji je sam i izborio.

Ovo su posebni mladići

Hrvatska reprezentacija u Portugalu je drugoj utakmici elitne skupine kvalifikacija za Euro U19 pobijedila Poljsku s 2:0.

No, u prvom kolu mali kockasti izgubili su od domaćina Portugala s 2:1 golom iz jedanaesterca u 90. minuti, dok je Poljska pobijedila Tursku s 1:0.

Na EP u Gruziju početkom srpnja će samo pobjednik skupine, a kako je Turska u zadnjih deset minuta preokrenula protiv Portugala (2:1), sve momčadi uoči posljednjega kola imaju po tri boda! Hrvatska ima gol-razliku 3:2, Portugal 3:3, Turska 2:2, a Poljska 1:2.

Tako će odluka pasti u utorak, kada od 16 sati igraju Portugal i Poljska, te Hrvatska i Turska.

Za Hrvatsku su igrali: Šemper – Šverko, Soldo, Kalaica, Sosa – Lovren (od 83. Špikić), Moro, Gjira, Ivanušec (od 65. Đurasek), Brekalo – Majić (od 90. Kulenović).