KALE NIJE PRAVI: Gattuso oštro kritizirao Kalinića nakon jučerašnje utakmice!

AC Milan nastavlja svoj nevjerojatan preporod pod Gattusom, bar kad je u pitanju Serie A. Rossoneri su sinoć u posljednjim sekundama slavili na teškom gostovanju kod Genoe 0:1. Junak utakmice bio je joker s klupe Andre Silva.

Kalinić potrošio kredite?

Hrvatski napadač, Nikola Kalinić, proživljava vrlo teške trenutke u karijeri. Nikako da ga krene u dresu Milana, pa se postavlja pitanje je li naš napadač uopće dovoljno kvalitetan za takav klub i je li Fiorentina bila njegov vrhunac. Kale je jučer započeo susret kod Genoe, ali bez učinka. Bio je slab bez konkretnih pokušaja. Zamijenjen je u 60. minuti te produbio očiglednu golgetersku krizu koja traje već jako dugo. Posljednji pogodak postigao je prije više od 3 mjeseca! I to u remiju kod Beneventa kad je Milan ispustio pobjedu u zadnjoj minuti.

“Vidi se da mu nedostaju golovi. Nikola je snažan igrač vrlo dobre tehnike. Želim i nadam se da ću ga vidjeti odlučnijeg s loptom. Želim da zlostavlja protivničke igrače kako bi došao do šanse. Prelagano dopušta protivniku da ga izguraju u ključnim trenucima. Želim ga vidjeti odlučnijeg i na tome mora proraditi. Međutim, mi svi u klubu cijenimo njegovu upornost i želju. Posjeduje praiv timski duh.”, rekao je Gennaro Gattuso.

Andre Silva na ledu

Kalinić je došao u Milan na posudbu za 5 milijuna eura, a ovog ljeta Rossoneri će morati Fiorentini isplatit 20 milijuna eura za otkup njegovog ugovora. Tijekom ljeta odvijala se prava trakavica za njegov potpis, a postavlja se pitanje zašto je onda uopće dolazio veliki talent Andre Silva?! Naime, mladi Portugalac dobivao je u prvenstvu prilike na kapaljke dok je naš Kalinić bio redovito forsiran od strane bivšeg trenera Montelle pa i na početku kod Gattusa dok ga iz prve postave nije izbacio mladi Patrick Cutrone.

Zvuči nevjerojatno da je mladi Andre Silva upisao čak 17 nastupa ove sezone u Serie A, a minutaža mu je mizerna – 680 minuta! S druge strane Kale je nastupio 21 put te postigao samo 4 pogotka uz vrlo dobrih 5 asistencija. Ali na terenu je proveo točno 1375 minuta. Portugalac je zato trpao u Europi, ali realno gledajući, pravu priliku da napravi nešto u Italiji nije dobio.

I kako to biva, u prvi plan izbio je zato Patrick Cutrone. 20-godišnjak je uspješno zgrabio svoju priliku i našeg napadača poslao na zasluženu klupu. Patrick mnoge navijače podsjeća na legendarnog Pippa Inzaghija jer ima sličan njuh za pogodak. Istina, naš Kale je imao problema s ozljedama ali ipak se očekivao puno veći broj pogodaka od njega no njega baš i ne ide…