KATALONSKI MEDIJI NE MIRUJU: “Da, to je odlučilo utakmicu! Barca pokradena!”

Real Madrid je u derbiju 7. kola La Lige u gostima pobijedio Barcelonu 3:1 i pobjegao joj već na šest bodova prednosti. (index.hr)

Zidaneova momčad povela je u 6. minuti golom Federica Valverdea, ali je Ansu Fati izjednačio samo dvije minute kasnije. Real je u vodstvo vratio Sergio Ramos iz penala u 63. minuti, a Realovu pobjedu osigurao je Luka Modrić krasnim golom u 90. minuti.

Ključan trenutak susreta dogodio se u 62. minuti kad je Clement Lenglet povukao Sergija Ramosa u kaznenom prostoru. Sudac Martinez Munuera prvo nije ništa dosudio, ali je na sugestiju VAR-a pregledao snimku. “VAR je pokrao Barcelonu u El Clasicu”, naslov je izvještaja utakmice na portalu lista Sport koji je u tekstu dodatno kritizirao suđenje.

“VAR se ponovno vratio na scenu i spasio Real, ovaj put u najvećoj utakmici u Španjolskoj. Sucu prvo ništa nije bilo sumnjivu u duelu Ramosa i Lengleta, a onda su mu dojavili da ipak pogleda snimku. Bio je to još jedan skandal u režiji VAR-a, velikog Realova savjetnika”, stoji u tekstu Sporta.

Mundo Deportivo je bio nešto blaži. “Sumnjiva pobjeda Reala na Nou Campu”, bio je naslov na portalu tog lista, inače tradicionalno naklonjenog Barceloni.