KATASTROFA ZA DALIĆA: Evo tko je otpao za gostovanje u Turskoj!

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je novi kvalifikacijski ciklus remijem protiv Walesa 1:1 u Splitu. Sljedeće veliko natjecanje je Europsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine.

Brončani iz Katara krenuli su furiozno u prvom poluvremenu pa im je to donijelo i vodstvo u 28. minuti kada zabija Andrej Kramarić. Hrvatska je mogla povesti i 2:0, ali je u završnici ipak prevladala sebičnost nekih igrača.

Vatreni tako nisu slavili u prvom kolu, ali to nije jedina loša vijest za izbornika Zlatka Dalića. Naime, Sportske novosti potvrdile su kako u Tursku na dvoboj drugog kola neće putovati Bruno Petković koji je ozlijedio koljeno u utakmici Dinama. Bio je s ekipom, nije kandidirao za Wales, a neće biti na raspolaganju niti za sljedeći susret.

No, to nije jedini problem s napadačima – Marko Livaja izašao je s Poljuda vidno i jako šepajući. Liječnici reprezentacije nisu dali pravorijek, kazali su da će odluka o Livaji, hoće li u Tursku, pasti u nedjelju, kad će biti jasnija težina ozljede, no ono što smo vidjeli i po njegovoj reakciji nije dobro. Dobio je jak udarac u leđa s desne strane i u subotu navečer nije izgledalo da bi mogao igrati već u utorak.

Izbornik Zlatko Dalić tako je ostao samo na Kramariću i Musi, a nije isključeno i da nekoga pozove za gostovanje u Turskoj. Ta utakmica na rasporedu je u utorak s početkom u 20:45.

Inače, Turska je u prvom kolu upisala važnu pobjedu 1:2 na gostovanju kod Armenije iako su gubili 1:0. Armenci su poveli u desetoj minuti preko Ozan Kabaka koji je postigao autogol. Na 1:1 postavio je Orkun Kokcu, u 35. minuti nakon asistencije Buluta. Konačnih 2:1 postavio je 24-godišnji Kerem Akturkoglu koji ove sezone briljira u dresu Galatasaraya.

U prvom kolu slobodna je bila Latvija dok će u drugom kolu to biti Armenija…