Klopp: Nikad nisam pobijedio taj klub, a njegov stadion najviše mrzim

Jurgen Klopp osvojio je Ligu prvaka s Liverpoolom, a na najboljem je putu donijeti na Anfield naslov engleskog prvaka prvi put nakon 30 godina.

Međutim, postoji jedan klub čije ime odmah izaziva zabrinutost na licu njemačkog trenera. U pitanju je Sevilla protiv koje je vodio ekipe osam puta u karijeri i nikad je nije pobijedio s četiri poraza i remija.

“Ne znam na kojem je stadionu najljepše igrati, ali ono što mrzim je stadion Sanchez Pizjuan u Sevilli. Protiv tog kluba i na tom stadionu nikada nije ispalo dobro po mene dok sam vodio Mainz, Borussiju Dortmund i Liverpool. Atmosfera je tamo sjajna i jako je teško igrati. Nekad sam imao slabiju momčad od njihove, nekad i bolju, ali svejedno ih još uvijek nisam pobijedio”, priznao je Klopp u razgovoru za UEFA-u.

Klopp je 2016. s Liverpoolom vodio 1:0 protiv Seville na St. Jakob Parku u Baselu, gdje se igrao finale Europa lige, a onda je na kraju izgubio 1:3 i ostao bez trofeja.

Također, svi se sjećaju spektakularnog dvoboja u Ligi prvaka u studenom 2017. kada su Redsi u Andaluziji vodili 3:0 na poluvremenu, a onda senzacionalno primili tri gola u drugom poluvremenu i ostali bez pobjede u 93. minuti golom Guida Pizarra.

PUKLA LJUBAV? Cristiano Ronaldo nakon svađe s trenerom napušta klub i vraća se u svoj bivši klub?