LA LIGA: Atletico pobijedio s igračem manje, Simeone rekorder

Ludu su utakmicu 24. kola La Lige odigrali nogometaši Atletica i Getafea u Madridu. Pobijedio je domaći sastav 4-3 i to s igračem manje.

U prvom poluvremenu je postignuto čak šest golova. Do 27. minute Atletico je stekao dva gola prednosti (Correa u 19. i Matheus Cunha u 27.), ali je nevjerojatno prosuo svu prednost unutar samo trinaest minuta. Inače, mogao je Atletico voditi i većom razlikom jer Suarez u devetoj minuti nije realizirao jedanaesterac.

Zabijali su za Getafe Borja Mayoral u 30. i dva puta Ünal s bijele točke (27. i 42.) za veliki preokret i vodstvo Getafea od 3-2. No, ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu jer je debelo u sudačkoj nadoknadi na 3-3 izjednačio Correa svojim drugim golom.

Atletico je upao u probleme u 58. minuti kada je Brazilac Felipe neoprezno i vrlo grubo startao na suparničkom igraču i time zaradio crveni karton. Do kraja je Getafe bio bolji, ali pogodak je ipak postigao Atletico. Sjajno se snašao Hermoso i škaricama u 89. minuti postigao gol vrijedan tri boda.

Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko igrao je za Atletico od 74. minute, a njegov trener Diego Simeone postao je ovom pobjedom rekorder. Naime, bila je to njegova 235. ligaška pobjeda i time je postao inozemni strateg s najviše pobjeda u povijesti La Lige.

Osasuna je s uvjerljivih 3-0 slavila kod Rayo Vallecana. Moncayola i Ruben Garcia su zabili u prvom poluvremenu, a Kike u sudačkoj nadoknadi dvoboja za tri boda Osasune koja je skočila na deveto mjesto ljestvice i pritom baš preskočila Rayo Vallecano (11. mjesto). Hrvatski napadač Ante Budimir igrao je do 68. minute za Osasunu te je kao i cijela momčad bio vrlo dobar.