LAPORTA JE JAKO LJUT: Barcelona će ponavljanje El Clasica!?

Real Madrid pobijedio je Barcelonu 3:2 na stadionu Santiago Bernabeu u El Clasicu odigranom u 32. kolu La Lige. Bila je to utakmica u kojoj je Barcelona dvaput vodila golovima Andreasa Christensena i Fermina Lopeza, no Real je stigao do pobjede zahvaljujući pogocima Viniciusa Juniora, Lucasa Vazqueza i Judea Bellinghama u 92. minuti. Real sada Barceloni bježi 11 bodova i šest kola prije kraja je jako blizu titule prvaka Španjolske.

U Barceloni su bijesni na suce jer smatraju da su oštećeni za gol u 28. minuti. Realov golman Andrij Lunin tada je jedva s gol-linije ili iz gola izbacio loptu koju je iz kornera poslao Lamine Yamal. U španjolskom prvenstvu nema gol-tehnologije, a VAR je smatrao da lopta nije punim obujmom prošla crtu.

Predsjednik Barcelone Joan Laporta poručio je da će od španjolskog nogometnog saveza zatražiti sve video i audiosnimke poništenog pogotka. Priznao je da nikad nije bio zagovaratelj VAR-a jer smatra da on “nogometu oduzima spontanost”, ali zalaže se da ga “treba koristiti kako bi se izbjegle pogreške koje mogu dovesti do nepravednih odluka”.

“Ne želim samo prenijeti nezadovoljstvo navijača Barcelone zbog lošeg korištenja VAR-a, već i naglasiti da taj alat, unatoč tome što postoji već neko vrijeme, i dalje izaziva zbunjenost i ima suprotne kriterije ovisno o klubovima koji igraju”, dodao je Laporta, prenosi Mundo Deportivo.

Poručio je kako shvaća da je sudački posao težak, dodavši da upravo zato postoji VAR koji bi trebao djelovati s ciljem poštenijeg suđenja, a ne obrnuto. “Potvrdi li se da je to trebao biti pogodak, idemo dalje i ne isključujemo da ćemo tražiti ponavljanje utakmice”, naglasio je Laporta.

Izjavio je i kako je glavni sudac El Clasica Cesar Soto Grado u nekoliko situacija na njemu “neshvatljiv način” ignorirao VAR, iako ga je mogao koristiti.