LIGA PRVAKA: Real Madrid – Manchester City 3:1

U finalu nogometne Lige prvaka 28. svibnja na stadionu Stade de France igrat će Real Madrid i Liverpool.

Liverpool je u utorak preskočio Villarreal, a danas mu se pridružio i Real Madrid koji je na Santiago Bernabeu nakon produžetaka sa 3-1 pobijedio Manchester City nadoknadivši poraz 3-4 iz prve utakmice.

City je poveo u 73. minuti golom Riyada Mahreza, no Real je u sudačkoj nadoknadi golovima Rodryga (90, 91+2) okrenuo rezultat i izborio produžetak. Karim Benzema iz kaznenog udarca u 95. minuti postavio konačnih 3-1. Luka Modrić je za “Kraljevski klub” igrao do 75. minute.

Bit će to treće međusobno finale “Redsa” i “Kraljevskog kluba”. Liverpool je slavio 1981. sa 1-0, dok je Real 2018. bio bolji sa 3-1. Liverpool je finale izborio s dvije pobjede protiv Villarreala. Na Anfieldu je slavio sa 2-0, a u utorak u uzvratu sa 3-2.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti golom Boulayea Die, a na 2-0 je 41. minuti povisio Francis Coquelin. Liverpool je smanjio u 62. minuti preko Fabinha, Luis Diaz je u 67. minuti zabio za 2-2, da bi Sanio Mane u 74. minuti doveo goste u vodstvo. Villarreal je od 86. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Etienne Capoue.

Bit će to rekordno 17. finale “Kraljevskog kluba” koji je rekorder i po broju osvojenih europskih naslova, čak 13. Liverpool će s druge strane igrati deseto finale, a do sada je momčad s Anfielda slavila šest, a izgubila tri puta.