LOVREN SE OGLASIO PO PRVI PUT KAO NOVI ENGLESKI PRVAK: Ovo je njegova poruka svim Liverpoolovim fanovima

Hrvatski reprezentativac, Dejan Lovren, postao je prvi Hrvat koji je osvojio engleski Premiership. Niti jednom Hrvatu to nije uspjelo…

Chelsea je svladao Manchester City sa 2-1 (1-0) u posljednjoj utakmici 31. kola Premier lige, čime je Liverpool sedam kola prije kraja osigurao svoj 18. naslov engleskog prvaka, a prvi nakon 30 godina čekanja.

Liverpool je sa 86 bodova ostao 23 boda ispred branitelja naslova Manchester Cityja, čime je i teoretski osigurao svoj prvi naslov prvaka otkako je osnovana Premier liga (1992.). ‘Crveni’ su posljednji naslov osvojili davne 1990. godine, a od tada su pet puta završavali prvenstvenu utrku na drugom mjestu.

Najbliže su naslovu bili prošle sezone, kad su pod vodstvom sadašnjeg trenera Juergena Kloppa ostali bez trofeja, iako su skupili čak 97 bodova, samo jedan manje od Guardiolinog Cityja. Ni godinu dana poslije, Liverpool se vratio još snažniji te je nakon prošlogodišnjeg osvajanja Lige prvaka, konačno osvojio i taj dugo očekivani trofej u domaćem prvenstvu.

Nakon utakmice oglasio se Dejan Lovren. Sjajni hrvatski branič odbrojavao je kraj dvoboja između Chelseaja i Manchester Citya, a nakon utakmice na svom Twitter profilu objavio je: “Amen”, dok je na svom instagramu postavio fenomenalnu momčadsku fotografiju.

SVAĐA NA TRENINGU BARCELONE: POTUKLI SE MESSI I GRIEZMANN!