Lude utakmice u SuperSport Kupu. U Strmcu palo deset golova, Varteks ispao na penale

Diljem Hrvatske danas su se igrale utakmice 1. kola SuperSport Kupa. Na rasporedu je bilo 16 susreta, a neki od njih bili su iznimno napeti i dramatični. Najluđe je svakako bilo u Strmcu, u okolici Samobora, gdje su domaća Sava i Bednja iz Beletinca odigrale susret za pamćenje.

Domaćini su već u 10. minuti vodili 2:0 golovima Kizlina i Plojović-Beriše, da bi se gosti vratili u igru u 49. minuti golom Žutog koji je pogodio za 2:1. Samo četiri minute kasnije Grofelnik je povisio na 3:1, a Žuti je dvije minute kasnije opet smanjio na 3:2. Plojović-Beriša je iz penala u 61. minuti zabio za 4:2 i činilo se da su gosti slomljeni.

No, onda je uslijedio veliki preokret Bednje. Prvo je Ivančić u 69. smanjio na 4:3, da bi Holi u 74. izjednačio i onda dvije minute prije kraja zabio za vodstvo gostiju 5:4. Konačnih 6:4 za Bednju postavio je Bozak u sudačkoj nadoknadi.

Dramatično je bilo i u Nedelišću, gdje je istoimeni domaćin ugostio Varteks. Jurak je doveo Nedelišće u vodstvo u 12. minuti, ali je Šoštarić s dva gola do poluvremena okrenuo na 1:2. Domaćinima je produžetak osigurao Marcos u 83. minuti, a već u 91. Krslak je zabio za 3:2. Ipak, Varteks je izborio penale preko Bebeka u 104. minuti, a gledatelji su vidjeli čak šest serija penala. Nedelišće je bilo uspješnije s 5:4.