LUDI PREOKRET: Juventus vodio do 87. promašio prazan gol u 94. i primio iz penala za 1:2 u 95. minuti

Nogometaši Genoe ostali su u igri za ostankom u prvoj talijanskoj ligi zahvaljujući 2-1 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Juventusa u susretu 36. kola do koje su stigli preokretom u samoj završnici.

Gosti iz Torina poveli su početkom drugog poluvremena preciznim udarcem Dybale (48) sa 20-ak metara, Argentinac je 20-ak minuta potom sa slične pozicije pogodio i vratnicu, Juventus je propustio još nekoliko prilika za povećanje prednosti, a za to je bio na kraju i kažnjen.

Genoa je poravnala preko Gudmundssona (87), da bi u sudačkoj nadoknadi ulijedila kulminacija drame. U četvrtoj minuti nadoknade Morata je krenuo u protunapad, a kad je stigao pred Sirigua odlučio se za proigravanje Keanea koji je stizao iz pozadine, a ovaj je sa 15.ak metara pucao pored nebranjenih vrata.

Odmah potom De Sciglio je u svom kaznenom prostoru srušio Yeboaha, a kapetan Genoe Criscito (90+6-11m) je iz kaznenog udarca osigurao velika tri boda za svoj sastav. Zanimljivo, prije samo šest dana Criscito je također u posljednjim trenucima utakmice promašio kazneni udarac protiv gradskog rivala Sampdorije, ali je svejedno ponovno preuzeo odgovornost.

Milan Badelj odigrao je čitav susret za Genou, koja je i dalje 19., ali sada sa 28 bodova, koliko ima i 18. Cagliari, a samo bod više ima 17. Salernitana koja zauzima posljednje mjesto koje osigurava ostanak. Upravo će Salernitana i Cagliari u nedjelju igrati međusobno u 36. kolu.

Juventus je, pak, ostao četvrti sa 69 bodova, jednim manje od trećeg Napolija, ali i nedostižnih 10 više od pete Rome i šestog Lazija.