LUDNICA U ITALIJI: Sudac kojeg je Rebić tresao se rasplakao nakon utakmice, a onda su igrači Milana napravili ovo…

Već dugo vrijeme suđenje u talijanskoj nogometnoj ligi nije na nivou. Dokaz tome su i razni skandali koji svako malo isplivaju na površinu, a pogreške kao da se moraju događati svaki tjedan.

Jučer smo vidjeli kobne pogreške na utakmici između Milana i Spezije. Rossoneri su trebali uzeti sva tri boda, ali na kraju su ostali i bez boda. Marco Serra, sudac s te utakmice je velikom greškom presudio da meč 22. kola Serie A ne završi pobjedom domaćina za prvo mjesto, nego trijumfom gostiju koji se bore za opstanak.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Rebić je namjestio gol Junioru Messiasu za vodstvo Milana 2:1, ali ga je Serra poništio i dosudio slobodni udarac za Milan. Razlog je to što je nakon dodavanja Rebića na 25 metara od gola Spezije srušio suparnik. Naravno, sudac je pogriješio i trebao je pustiti prednost.

Rebić je na tu odluku Serre poludio i odmah mu se unio u lice držeći ga rukama za ramena i glavu. Scene kako bijesni Rebić s crnim rukavicama trese prestravljenog suca za ramena i glavu postale su viralne. Dvije minute nakon toga šokirani Milan primio je gol kojim je ostao i bez boda. Emanuele Gyasi u 95. minuti zabio je za nevjerojatnu pobjedu Spezije.

Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport i Corriere della Sera pišu što se dogodilo nakon utakmice: “Delegacija igrača Milana predvođena Zlatanom Ibrahimovićem došla do sudačke svlačionice. Serra je tamo bio vidno potresen i slomljen, uplakan. Ispričao se igračima Milana, a oni su ga utješili riječima: “I mi griješimo, to se događa svima.”

Milanu se ispričala i Sudačka komisija. Talijanski mediji pišu da će Serra nakon debakla na San Siru, gdje je još dva puta teško oštetio Milan, biti na dulje suspendiran. Rossonerima to nije nikakva utjeha jer ih je ostavio bez pobjede vrijedne prvog mjesta.