LUDNICA U LA LIGI: U 98. minuti im poništen kazneni udarac, legendarni igrač trgao VAR!

Jučer su vatreni dvoboj 12. kola La Lige odigrali Celta Vigo i Sevilla koji je završio 1:1. U pregršt akcije vidjeli smo sedam žutih te jedan crveni karton.

Celta je povela u 22. minuti preko Carl Stafelta nakon asistencije legendarnog 36-godišnjeg Iago Aspasa. U 65. minuti domaćin je ostao bez igrača nakon što je Renato Tapia dobio drugi žuti karton pa je to Sevilla iskoristila zabivši u 84. minuti preko Youssef En Nesyrija za izjednačenje.

A onda prava ludnica pred kraj utakmice. Naime, iako je sudačka nadoknada trebala biti šest minuta, u 98. minuti glavni sudac Hernandez išao je pogledati preko VAR-a potencijalni kazneni udarac za ekipu Celte Vigo. No, pregledavanjem snimke zaključeno je da zbog navodnog povlačenja sviran jedanaesterac ne zaslužuje biti najstroža kazna.

Celtini igrači počeli su se hvatati za glavu, njihov trener Rafael Benitez odmahivao je njom u nevjerici, a Aspas, legenda kluba s više od 450 nastupa i gotovo 200 golova za njega, bijes je izrazio na monitoru.

Celta Vigo je ovim bodom ostala na predzadnjem mjestu, a u sljedećem kolu ih čeka teško gostovanje kod Athletic Bilbaoa.