Luka Sučić stigao u Beograd na utakmicu. Završio je izoliran u hotelu i nije nastupio

Real Sociedad pobijedio je Maccabi Tel Aviv 1:2 u Beogradu u sklopu trećeg kola Europa lige. Izraelski klub svoje domaće utakmice igra u Beogradu zbog ratnih sukoba u vlastitoj zemlji, pa je tako baskijska momčad trenera Imanola Alguacila stigla u glavni grad Srbije.

Luka Sučić (22) doputovao je u Beograd te je trebao zaigrati za Sociedad. Međutim, Mundo Deportivo otkrio je da je otpao u zadnji trenutak jer je zbog pozitivnog covid-testa morao ostati izoliran u hotelu. Španjolski medij dodaje kako zasad nije jasno hoće li konkurirati za nedjeljnu utakmicu s Osasunom u 11. kolu La Lige.

Sociedad je slavio golovima Jona Pacheca u 19. i Sergija Gomeza u 64. minuti, dok je gol za Maccabi postigao Dor Turgeman u 81. minuti. Sociedad nakon tri kola Europa lige ima četiri boda, dok je Maccabi pri dnu bez bodova.

Sučićev sjajan početak u Sociedadu

Sučić je ofenzivni veznjak koji je ljetos u transferu vrijednom deset milijuna eura stigao iz RB Salzburga. Hrvatski reprezentativac igra možda i najbolji nogomet u karijeri. U osam utakmica postigao je jedan pogodak, i to sjajan protiv Atletico Madrida, ali ih je lako moglo biti više. Primjerice, protiv Real Madrida nedostajalo mu je malo sreće jer je dvaput pogodio okvir gola.

Među ostalim pohvalama, proglašen je najboljim klupskim igračem u rujnu.

Za analizu utakmice Udinese – Cagliari kliknite OVDJE.