MA ŠTO ĆE NAM MESSI: Barcelona razmontirala Real Sociedad!

Katalonski div Barcelona danas je odigrala utakmicu protiv Real Sociedada u sklopu prvog kola španjolske Primere. Ovo je ujedno i prva službena utakmica koju Barca igra bez velikog Lionela Messija koji je morao otići u PSG.

Naravno, svi dobro znamo kako odlazak Lionela Messija je žestoki udarac na Barcelonu, ali postoje i oni koji tvrde kako je argentinski velikan bio teret Barci. I barem danas se ta teza pokazala točnom s obzirom da je Barcelona slavila protiv Real Sociedada 4:2. No, vrijeme će pokazati može li Barca biti moćna i dalje.

Prvi gol nove ere bez Messija Barcelona je zabila u 19. minuti, devet minuta nakon što su gledatelji na Camp Nouu skandirali Messiju. Sjajno je centrirao novopridošli Depay iz Lyona, a još ljepše pogađa Gerard Pique za vodstvo. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena na 2:0 povisio je Martin Braithwaite

Isti igrač povisio je na 3:0 u 59. minuti, a ona smo pred kraj utakmice vidjeli buđenje gostiju. Prvo je rezultat smanjio Julen Lobete u 82. minuti, a samo tri minute poslije zabija Mikel Oyarzabal.

No, u sudačkoj nadoknadi konačnih 4:2 postavlja Sergi Roberto.